Recenzia: 100% organické esenciálne oleje PURA

Vo všeobecnosti je známe, že esenciálne oleje majú široké spektrum liečivých a terapeutických vlastností. Ich protiplesňové, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti môžu napomôcť pri rôznych zdravotných i psychických problémoch.

Čo je aromaterapia?

Aromaterapia je druh alternatívnej medicíny, ktorý využíva rastlinné prchavé látky známe ako éterické oleje, nazývané aj esenciálne oleje.

Za posledné obdobie si aromaterapia získala väčšie uznanie v oblasti vedy aj medicíny. Aromaterapia využíva aromatické esenciálne oleje na zlepšenie a posilnenie fyzického a psychického zdravia. 

Ľudia používajú aromaterapiu už viac ako 6000 rokov. Už v starovekej  Číne, Indii a Egypte sa pridávali esenciálne oleje do balzamov a olejov. Tieto liečivá využívali na lekárske a náboženské účely. 

Čo sú esenciálne oleje a ako sa využívajú?

Esenciálne oleje sú koncentrované prírodné výťažky z listov, kvetov alebo stoniek rastlín. Získavajú sa destiláciou parou, vodou alebo lisovaním za studena.

Najviac používaným spôsobom používania esenciálnych olejov je ich inhalácia. Oceníte ju hlavne pre ich úžasnú vôňu a tiež pre terapeutické účinky. Je možné ich použiť aj do difuzérov a zvlhčovačov, ako aj priamou aplikáciou na pokožku po zriedení.

Niektoré druhy esenciálnych olejov sú určené aj na vnútorné užívanie, vopred si ale prečítajte popis a použitie daného oleja a v prípade potreby sa poraďte so svojim lekárom o vhodnosti užívania.

 Esenciálne oleje majú mnohoraké využitie aj mimo aromaterapie. Mnoho ľudí ich používa na prevoňanie svojich domovov alebo pridáva do prania. Môžete ich  napríklad pridať aj do aviváže, telového mlieka, šampónu, tekutého mydla, zubnej pasty, kúpeľa alebo masážneho oleja a potom ho aplikovať lokálne na pokožku. Niektoré esenciálne oleje dokonca poskytujú bezpečnú a ekologickú alternatívu k umelým repelentom proti komárom a hmyzu.

Ako si správne vybrať esenciálne oleje?

Pri kúpe esenciálnych olejov sa zamerajte predovšetkým na spôsob výroby, pretože esenciálne oleje, ktoré sú získané chemickým procesom sa nepovažujú za pravé esenciálne oleje.

Pri výbere vysokokvalitných olejov sa zamerajte hlavne na:

  • Čistotu: Kupujte oleje, ktoré sú bez prísad alebo syntetických olejov. Čisté oleje majú zvyčajne uvedený botanický názov rastliny (napríklad Lavandula angustifolia a podobne). Vyhýbajte sa produktom označeným napr. ako „esenciálny olej z levandule“.
  • Kvalita:  Vyberte si esenciálny olej bez obsahu chemikálií, ktorý bol spracovaný destiláciou alebo lisovaním za studena.
  • Reputácia a značka: Kúpte si produkt od výrobcu , ktorý je známy vysokou kvalitou svojich produktov.

Slovenská značka PURA product priniesla na trh čisté esenciálne oleje organickej kvality. Je to mladá slovenská firma, ktorá odoberá esenciálne oleje výhradne od lokálnych dodávateľov s bio certifikátom a pokiaľ je olej vhodný na vnútorné použitie, tak aj vo food grade kvalite. Všetky esenciálne oleje značky PURA product prešli testami GC/MS a ich dodávatelia organickou (BIO) certifikáciou, preto je ich kvalita naozaj vysoká.

Esenciálne oleje značky PURA

Slovenská značka PURA product priniesla na trh čisté esenciálne oleje organickej kvality. Je to mladá slovenská firma, ktorá odoberá esenciálne oleje výhradne od lokálnych dodávateľov s bio certifikátom a pokiaľ je olej vhodný na vnútorné použitie, tak aj vo food grade kvalite. Všetky esenciálne oleje značky PURA product prešli testami GC/MS a ich dodávatelia organickou (BIO) certifikáciou, preto je ich kvalita naozaj vysoká.

KÚPIŤ Pozrieť ponuku značky PURA

Esenciálny olej PURA levanduľa

Levanduľový esenciálny olej sa označuje aj ako najuniverzálnejší zo všetkých esenciálnych olejov. Podľa výrobcu PURA, esenciálny olej levanduľa môže stimulovať zmysly a priaznivo pôsobiť na uvoľnenie a relax, odstrániť napätie a stres, nespavosť.  Pre svoje analgetické, antiseptické a antibiotické vlastnosti môže taktiež napomôcť pri liečbe prechladnutia, kašľu, chrípky – najúčinnejšia liečba je inhaláciou.

Veľmi príjemný esenciálny olej s výraznou vôňou levandule. Stačilo mi nakvapkať pár kvapiek do difuzéra a navodil v izbe príjemnú relaxačnú atmosféru. Najviac oceňujem jeho 100% prírodný pôvod a možnosť použitia aj pre deti.

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

Esenciálny olej PURA mäta prieporná

Olej z mäty priepornej je známy najmä pre svoje protizápalové, analgetické a antimikrobiálne vlastnosti. 100% esenciálny olej mäta pieporná sa podľa výrobcu PURA odporúča používať na uvoľnenie upchatých dýchacich ciest. Navyše môže účinne pomáhať pri trávení, nadúvaní a kŕčoch v brušnej dutine. Použiť ho môžete do difuzéra, do kúpeľa, na masáž, ako aj do kozmetických výrobkov.

Tento esenciálny olej z mäty priepornej má veľmi sviežu mentolovú vôňu a pomohol mi pri uvoľnení nosa počas prechladnutia. Rád ho pridávam aj do difuzéra hlavne keď cítim psychickú alebo fyzickú únavu. Páči sa mi aj jeho intenzita, keďže stačí použiť iba pár kvapiek.

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

Esenciálny olej PURA citrónová tráva

Esenciálny olej Citrónová tráva môže pomôcť stimulovať vaše zmysly a priaznivo pôsobiť na emócie, povzbudenie nálady a celkové osvieženie. Pomôcť môže aj pri fyzickom a mentálnom vyčerpaní. Je známy aj ako účinný repelent proti komárom a hmyzu. Nakvapkajte pár kvapiek do difuzéra alebo aromalampy, prípadne do kúpeľa a užite si jeho sviežu vôňu.

Esenciálny olej citrónová tráva ma prekvapil asi najviac, hlavne jeho intenzitou a príjemnou vôňou. Vďaka tomuto oleju bol vzduch v miestnosti po difúzovaní naozaj svieži a navodil príjemnú atmosféru. V lete ho často využívam ako účinný prírodný repelent.

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

TOP 6 spôsobov použitia esenciálnych olejov

1. Jednoducho sa nadýchnite !

Najrýchlejší a veľmi účinný spôsob inhalácie je otvoriť fľašu čistého esenciálneho oleja a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť

2. Parná inhalácia

Na parnú inhaláciu položte misku s horúcou vodou na stôl a pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, hlavu si prekryte uterákom a niekoľko minút zhlboka vdychujte paru. 

3. Suché odparovanie

Táto metóda vyžaduje iba určitý typ suchého materiálu, akou je napríklad bavlnená tkanina, napr. uterák alebo obliečka na vankúš. Pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja na tkaninu a nosom vdychujte arómu. 

4. Aplikácia na pokožku

Esenciálne oleje môžete použiť aj na starostlivosť o svoju pokožku. Esenciálne oleje zrieďte prírodným olejom a jemne vmasírujte do pokožky. Táto metóda sa používa najmä pri svalovej bolesti, pri napätí, či kožných problémoch. Efektívne je pridanie esenciálnych olejov do kozmetických produktov, ako sú pleťové vody, séra a krémy. 

5. Do kúpeľa alebo v sprche

Ak chcete inhalovať esenciálne oleje počas sprchovania, pridajte niekoľko kvapiek na steny sprchy a zhlboka vdychujte.

Ideálna voľba úplnej relaxácie a využitia esenciálnych olejov je pridanie pár kvapiek do domáceho kúpeľa

6. Difuzér alebo zvlhčovač vzduchu

Najobľúbenejším spôsobom používania esenciálnych olejov je využívanie difuzérov. Stačí pár kvapiek oleja a difuzér vám prevonia celú miestnosť. Výhodou je, že difuzér môže byť aj štýlovým doplnkom vašej domácnosti, či pracoviska.

Esenciálne oleje môžete nakvapkať aj do zvlhčovaču vzduchu, vopred si však prečítajte pokyny výrobcu, či to dané zariadenie umožňuje. Prostredníctvom zvlhčovaču sa esenciálny olej prirodzene rozptýli do celej miestnosti.  

EKO-BIO-NATURA odporúča

Upozornenie: Poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom o možných interakciách medzi samotnou bylinkou alebo bylinným prípravkom, ktorý by ste chceli užívať a zdravotnými problémami prípadne inými liekmi, ktoré užívate.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *